Polecane blogi

Na tej stronie chcemy polecić Wam blogi i strony związane z podróżami i szeroko pojętą aktywnością na świeżym powietrzu. Kierujemy Was do miejsc w sieci, które uważamy za szczególnie warte odwiedzenia i takie, które zrobiły na nas bardzo pozytywne wrażenie. Ta strona będzie się systematycznie rozrastać, ponieważ co rusz odkrywamy inspirujące blogi z godną polecenia zawartością!  Blogerzy z poniższej listy są życzliwi, aktywni, pomagają i odpowiadają na komentarze. Możecie mieć pewność, że nie przeczytacie tam naciąganych tekstów- pod tymi  adresami zawsze znajdziecie coś ciekawego i przydatnego.

Blogi, które warto znać:

 • Pakuję walizki -> https://mojetybiedactwo.blogspot.co.uk/  – blog podróżniczy, na który bezsprzecznie warto zajrzeć i go poczytać. Podróże świadome, dojrzałe i z pasją. Dawka ciekawostek i refleksji o wielu mało znanych jeszcze wśród opinii Polaków miejscach.  Maria– pisząca pod pseudonimem Eulampia potrafi zafascynować i oprócz pięknych miejsc prezentuje również ich mieszkańców. Bardzo polecamy!
 • Myszką po mapie-> http://myszka-po-mapie.blogspot.co.uk/ rewelacyjny blog o Sycylii! “(…)Myszką-po-mapie to bunt przeciwko pokoleniu niedzielnych turystów.”- tak pisze o swoim blogu Gosia– autorka. Polecamy, jeżeli interesujecie się zabytkami i historią tej pięknej wyspy na poważnie. To coś zdecydowanie więcej niż przewodnik i zwykłe polecajki. To blog prawdziwej pasjonatki tego inspirującego miejsca.
 •  Rude i Czarne-> https://rudeiczarne.pl/  Karolina (Rude) i Piotr (Czarne) są wulkanami pozytywnej energii! Zawsze uśmiechnięci i niesamowicie sympatyczni. Podróże dla nich to zawsze chęć poznania mieszkańców odwiedzanych miejsc i wyjścia poza “oklepane” w przewodnikach miejscówki. Poza tym zarażają optymizmem. Obecnie mieszkają na Malcie, więc dzięki nim  możemy się dowiedzieć nieco więcej o realiach tam panujących.
 • Wandering Owls -> http://www.wanderingowls.com Agnieszka i Piotr prowadzą kapitalnego bloga. Na co dzień żyją i pracują w Szkocji, więc jest tam sporo wpisów o tym pięknym rejonie Wielkiej Brytanii, zwłaszcza z górskiej perspektywy (dla mnie najlepszy polskojęzyczny blog o Szkocji jaki znalazłem). Oprócz tego znajdziemy Maroko, Rumunię (którą intensywnie czytam szykując się do wyjazdu tam), Armenię. Wszystko okraszone solidną porcją doskonałych zdjęć 😉 Polecam zdecydowanie!
 • Szukając Słońca -> http://szukajacslonca.com Na tego bloga natrafiłem szukając informacji o Azorach. Okazało się, że Kasia – autorka bloga pisze sporo nie tylko o tych wyspach (które swoją drogą Jej nie zachwyciły), ale jest też dużo o Kanarach (świetnie opisane, zaglądajcie koniecznie szukając info o tych wyspach), Grecji i o naszych Tatrach. Fajny styl wpisów, no i sporo inspiracji dla chcących odwiedzić ciekawe miejsca. Polecam!
 • W różne strony -> http://wroznestrony.pl – Niekiedy bywa tak, że w dalsze podróże jeździmy rzadko, brak czasu, gotówki, obowiązki… Ten blog autorstwa Ani pokazuje że w najbliższej, polskiej i europejskiej okolicy mamy całą masę miejsc godnych odwiedzenia. Do tego znajdziecie na nim świetne zdjęcia. Czego chcieć więcej?
 • 1000 Kroków -> http://1000krokow.pl/  – Bardzo bogata baza tekstów pisanych fajnym stylem, świetne zdjęcia, przyjazny klimat – oto blog Magdy. Jeśli szukacie informacji z pierwszej ręki z popularnych i nieco mniej znanych rejonów świata zaglądajcie tam! Autorka zaczęła podróżować niedawno, ale widziała już sporo, przez co blog świetnie pomaga osobom które podróży dopiero chcą spróbować. Polecamy!
 • Hasające Zające -> http://hasajacezajace.com/Justi i Krystek stworzyli kapitalne miejsce w sieci! Mnóstwo mało znanych rejonów Ziemi, wyprawy górskie i nie tylko. Wszystko pisane lekkim, luźnym stylem i z porcją kapitalnych zdjęć. Tego bloga nie można pominąć, zawsze chętnie na niego wracamy!
 • Chasing Colors http://aleksandrakaliszan.com/Ola -dziewczyna goniąca za kolorami. W każdej sytuacji w której się znajduje, potrafi odnaleźć coś optymistycznego i barwnego. Jej spojrzenie na świat przełamuje rutynę i jest pełne optymizmu. Autorka poleca swojego bloga jako swoistą “koloroterapię”, lekarstwo na szarości i nudę, i my pod tym się podpisujemy 🙂
 • Enjoy – Trip, Fun Taste  ->  http://enjoye.pl/Karolina i Franek wspólnie nie tylko podróżują, ale i testują ciekawe miejsca noclegowe i gastronomiczne.  Bardzo dużo jest o obiektach z Polski, nie brakuje także tych z bliższej i nieco dalszej zagranicy. Autorzy każde z miejsc które opisują odwiedzili, i spokojnie można polegać na ich opinii.

Strony:

 • Podwodny Cyrk http://podwodnycyrk.pl/Najlepsza ekipa i najlepsze nurkowania w Polsce 🙂 Jeżeli jesteście z Krakowa, okolic i chcecie zacząć przygodę z nurkowaniem, właśnie ich polecam zdecydowanie! Kursy, także dla dzieci, wyprawy i nurkowania w rewelacyjnej atmosferze!